تبلیغات
دنیایی پر از ماجرا

دنیایی پر از ماجرا
در زندگی فرهاد باش تا زندگی برایت شیرین شود!


 

سیاره ی اوراک سیاره ای نامرئی و بسیار پیشرفته  است که در ??? کیلومتری زمین واقع شده است . موجودت این سیاره هوشمند قرار دارند . این هوشمندان معتقدند که فقط برای کار کردن و پیشرفت در علم به وجود آمده اند و خنده ? گریه ? امیدوار بودن ? نا امیدی ? غم ? غصه ? شادی و دیگر احساسات زمینی ها (شما انسانها ) را پوچ و نوعی اناش ( بیماری ) می دانند. آنها در خانه هایی مخروطی شکل زندگی میکنند که ? دسته اند. خانه های مجردی ? گال و خانه های متأهلی آنها ا‌‌گال نام دارد. همسر هر هوشمند با توجه به قیافه ? محل سکونت هوشمند ? اسم و از همه مهمتر میزان سواد و پیشرفت او در هر سال اوراکی توسط دستگاههای مخصوصی انتخاب می شود. اوراکی ها کودکان خود را از بچگی از خود جدا میکنند و در زیگورات هایی ? ضلعی زیر نظر هوشمند هایی دیگر تربیت می شوند.   ماجرای داستان هوشمندان سیاره ی اوراک چیست؟ هوشمند آداپا دستور میده براش تلسکوپی بسازن که اونقدر قوی باشه که حتی بتونه سلول گیاهان رو هم نشون بده. وقتی که تلسکوپ اماده میشه و از طریق اون زمین رو نگاه میکنه یه سری گوی های آبی در سایز های مختلف میبینه. اول فکر می کنه که زمین بوسیه ی موجودات زمینی تسخیر شده. بعد از اینکه چند بار به زمین میاد میبینه که همه چیز سر جاست . در نتیجه صبای قصه ی ما رو که گویش از همه بزرگتر بوده با خودش می بره اوراک ! هوشمند آداپا پاتسی ( رئیس ) زیگورات (ساختمانهای اداری ) انسانشناسیه و هوشمند انلیل دستیاره اونه. این دو هوشمند پس از مدتی به انسان صبا علاقه مند میشن یعنی اناش زمینی می گیرن. هوشمند آداپا راز گوی های آبی رنگ رو کشف میکنه ولی چون دوت نداشته صبا به زمین برگرده ?? سال این راز رو پنهان میکنه و زمانی اون رو به هوشمند انلیل میگه که به تنها بیماریه اوراکی دچار شده  و میدونست که تا چند ساعت دیگه میمیره و اگر نگه این راز را با خود به گور میبره. هوشمند انلیل هم که صبا را دوست داشته بعد از میگ آداپا این راز رو به آداپا میگه. بعد از میگ آداپا هوشمند انلیل پانسه زیگورات انشانشناسی می شه. در یکی از مواقعی که پاتسی اعظم ( مثل رئیس جمهور ) جلسهی فوری اوکین ( مثل مجلس زمینیها ) رو تشکیل میده اعلام میکنه که چند روز بعد سیاره ای به نام انکی با اوراک بر خورد میکنه و در نتیجه باید اوراک را از مدار خارج کرد. صبا با شنیدن این خبر تصمیم میگیره که به زمین بره . روزی که صبا به زمین میره تمام هوشمندان سیاره ی اوراک گریه میکنن (همهشون دچار اناش زمینی شده بودن ) و از اون میخوان که تو اوراک بمونه. ولی صبا تصمیم خودش رو گرفته بود .  به زمین میاد ولی چون هوشمند انلیل نمیتونه دوریه اونو تحمل کنه به زمین میاد و  . . . .


 

قسمت هایی از کتاب را اینجا بخوانید:


 

 ، برایش نگفته بود ؟ پس تردیدش برای بازگشت به زمین به بود ؟!


 

 مطمئنم . »


 


 


 

 تمام کردنشان آرام نخواهد داشت . وقتی هوشمند با صدای آرامی تکرار کرد : «برو »، صبا در حالی که تمام صورتش از اشک خیس بود از اتاق خارج شد . قناری ها روی موهایش نشسته و او را به یاد خواهرش صنوبر انداختند . صبا به یاد آورد که صنوبر گل زنبق را بسیار دوست داشت و همیشه برای تزئین موهایش گل زنبقی به گوشه ی موهایش میزد . صبا پشت پنجره ایستاد و با خودش گفت : « صنوبر حالا بزرگ شده است . حتما ازدواج کرده است . آه . .. میدانم که اگر صاحب دختری شده باشد اسمش را زنبق گذاشته است . »


 

 . . آزاد بودن دستها و . . . . و قرار گرفتن در پلگان هوایی . . . .


 

 به دختری که عشق را به اوراک آورده بود .


 

 . اما هشچ کس جز پاتسی اعظم گریه کردن او را ندید . سر ها همه بالا بودند . به سوی دخترک تابناک !


 

 بار ها از دهان خودت شنیدم که میگفتی کار های نیمه تمامی در اوراک داری . . . من نمیدانم آن کارهای نیمه تمتم چه بودند . . .اما می خوام بدانم آن کار های نیمه تمام را تمام کرده ای که می خواهی بروی ؟ »


 [ جمعه 16 دی 1390 ] [ 11:11 ق.ظ ] [ کیتی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

ایا ما هنوز طعم واقعی شجاعت را نچشیدیم ایا جامعه هنوز به ما احتیاج ندارد!
نویسندگان
نظر سنجی
کدوم درسو بیشتر دوس دارین؟آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
آیکن های❤✖قلبی 
خسته از تپیدن❤✖

آیکـُن های ِ دختره

آیکـُن های ِ دختره

آیکـُن های ِ دختره

Girl Icons آیکـُن های ِ دختره

آیکـُن های ِ دختره

Cute Icons Cute Icons آیکـُن های ِ دختره

آیکـُن های ِ دختره

آیکـُن های ِ دختره

Cute Icons Cute Icons Cute Icons آیکـُن های ِ دختره

Cute Icons Cute Icons آیکـُن های ِ دختره

دریافت همین آهنگ
آیکـُن های ِ دختره

آیکـُن های ِ دختره

كد ماوس

Cute Icons آیکـُن های ِ دختره

آیکـُن های ِ دختره

كد بارش قلب در وبلاگ


فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز


كد ماوس